Franciszek Smuda nie zawsze czyni cuda

Fantastycznie rozpoczął wiosenną serię drugoligowych meczów PGE GKS Bełchatów. Dwa spotkania i dwa zwycięstwa. Po pokonaniu Ruchu Chorzów podopieczni trenera Artura Derbina wygrali, na swoim boisku, z Górnikiem Łęczna którego trenerem jest były selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda 2:0 (2:0). Awans bełchatowian do I ligi jest więc coraz bardziej realny.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W 38. minucie gola dla Brunatnych strzelił Patryk Mularczyk, a tuż przed końcem tej części meczu na 2:0 podwyższył Senegalczyk Emile Thiakane.

Po zmianie stron bełchatowianie grali uważnie w obronie, zaś goście nie mieli pomysłu na jej sforsowanie. Mało tego od 67 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Marcina Pigiela. Wygrana sprawiła, ze bełchatowianie awansowali na trzecie miejsce w drugoligowej tabeli, które oznacza awans do I ligi.

PGE GKS Bełchatów – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: Patryk Mularczyk 38, Emile Thiakane 45

PGE GKS: Lenarcik ż – Sierczyński ż, Grolik, Magiera, Grzelak – Biel (90′ Tylec), Czajkowski, Ryszka (46′ Zdybowicz), Mularczyk, Thiakane – Bartosiak (80′ Bociek).