Pewne zwycięstwo lidera w Kleszczowie

RKS Radomsko już po pierwszej wiosennej kolejce powiększył swoją przewagę nad wiceliderem tabeli z Sieradza. Zespół Rafała Ozgi wygrał w Kleszczowie z Omegą 2:0 (0:0), a bramki zdobyli Adrian Pluta i Łukasz Gloc z rzutu karnego. Tym samym radomszczanie po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od Omegi.

Pierwsza połowa była bezbarwnym widowiskiem. Piłkarzom w grze nie pomagał porywisty wiatr. Najlepszą sytuację stworzyła Omega w 31. minucie. Potężne uderzenie Krystiana Pałczyńskiego przeleciało jednak minimalnie obok bramki Wiktora Baranowskiego.

Sześć minut po wznowieniu gry lider objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Pluta, który strzałem głową pokonał Pawła Wiśniewskiego. Nieco ponad kwadrans później było 2:0. Z rzutu karnego nie pomylił się Łukasz Gloc. W końcówce obie drużyny stworzyły jeszcze bramkowe sytuacje ale wynik nie uległ już zmianie.

Omega Kleszczów – RKS Radomsko 0:2 (0:0)
Bramki: Adrian Pluta 51, Łukasz Gloc 69-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Zieliński, Pałyska, Michalak – Ociepa ż (63′ Krzysztof Kowalski), Szóstakiewicz (55′ Śpiewak), Paweł Kowalski, Szaniec, Pieniążek – Pałczyński (84′ Morawski).

RKS Radomsko: Baranowski – Danilczyk, Bujalski (87′ Sadziński), Klepczyński, Kolasa – Pluta, Bocian (74′ Szewczyk), Turniak, Jura (90′ Saktura) – Baraniak, Gloc (83′ Wojtczak)

Sędziował: Patryk Kaźmierczak (Łódź). Widzów: 300