Osiem goli i pewne zwycięstwo UKS SMS

To był prawdziwy koncert strzelecki żeńskiego UKS SMS Łódź. W meczu 18. kolejki Ekstraligi kobiet zespół trenera Marka Chojnackiego nie dał żadnych szans Polonii Poznań. Łodzianki dominowały od pierwszej do ostatniej minuty, wygrywając aż 8:0 (2:0). Przed przerwą dwie bramki strzeliła Paulina Filipczak. Po zmianie stron gospodynie dołożyły jeszcze sześć trafień.

Polonia dała od pierwszej minuty zepchnąć się do głębokiej defensywy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 11. minucie wynik spotkania otworzyła Paulina Filipczak. Ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie swojej drużyny w 30. minucie. Po zmianie stron Polonia opadła z sił, a łodzianki grały jak z nut. Strzeliły w drugiej połowie sześć bramek, a rezultat ustaliła skutecznym rzutem karnym Olha Zubchyk.

UKS SMS Łódź – Polonia Poznań 8:0 (2:0)
Bramki: Paulina Filipczak 11, 30, 59, Nikola Karczewska 49, 67, Kinga Molenda 65, Daria Kurzawa 82, Olha Zubchyk 83-karny