Pięć bramek i wielkie emocje w Łękińsku

Omega Kleszczów odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo w IV lidze łódzkiej. Zespół Dariusza Bratkowskiego po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał w meczu 20. kolejki Wartę Działoszyn 3:2 (1:2). Pojedynek odbył się w Łękińsku, gdzie Omega będzie rozgrywała swoje mecze przez najbliższe miesiące. W Kleszczowie rozpoczął się bowiem remont obiektu.

Warta Działoszyn rozpoczęła spotkanie bardzo odważnie i już w 12. minucie objęła prowadzenie. Indywidualną akcję swojej drużyny skutecznie wykończył Arkadiusz Porochnicki. Goście mogli pójść za ciosem, mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale w 23. minucie Omega wyrównała po skutecznym rzucie karnym Dawida Pałyski. Chwilę później przyjezdni znów prowadzili. Kolejną jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Marchewka. Przed przerwą podopieczni Dariusza Bratkowskiego mieli dwie świetne sytuacje aby wyrównać. Paweł Kowalski trafił jednak w bramkarza, a uderzenie Krystiana Pałczyńskiego w ostatniej chwili wybił z bramki obrońca Warty.

Co nie udało się doświadczonym kolegom, udało się wprowadzonemu w przerwie Jakubowi Szańcowi. Dwie minuty po wznowieniu gry było już 2:2. Ostatnie słowo należało do Omegi. Trzecią w tym spotkaniu jedenastkę ponownie zamienił na bramkę Pałyska i dał swojej drużynie pierwszą wiosenną wygraną.

Omega Kleszczów – Warta Działoszyn 3:2 (1:2)
Bramki: Dawid Pałyska 23, 88 – obie z rzutów karnych, Jakub Szaniec 47 – Arkadiusz Porochnicki 12, Paweł Marchewka 28-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Kuliberda (46′ Mateusz Roczek), Pałyska, Michalak ż, Szóstakiewicz (58′ Śpiewak) – Ociepa (88′ Krzysztof Kowalski), Pieniążek (76′ Serafin), Paweł Kowalski, Olas (46′ Szaniec), Zieliński – Pałczyński (90′ Lesiakowski)

Warta: Jastrzębski – Boras (73′ Bryła), Pałyga, Bartoszek, Zawieja – Marchewka, Kukulski, Jardel Muniz Cruz, Bąkowicz, Kurdyś – Porochnicki