AKTUALNOŚCI
Dziwne standardy w piotrkowskiej klasie B

Czy dwóch zawodników z jednej drużyny może grać z jednakowym numerem? Sędzia nie widzi w tym nic dziwnego, a na pytanie działaczy przeciwnego zespołu odpowiada – przecież to klasa B. Do takiej, przedziwnej sytuacji doszło w Babach podczas spotkania miejscowego Pioniera z KS Poświętne. Mecz wygrali przyjezdni 1:0.

O sprawie poinformował Łódzki Futbol prezes Pioniera Marek Kraska. – Około 80 minuty zauważyłem, że dwóch zawodników KS Poświętne występuje z jednakowym numerem 29 – informuje Kraska. – Potwierdzili to również zawodnicy mojego klubu. Informację zgłosiłem sędziemu Robertowi Rybakowi, który również ją potwierdził. Przy zejściu z boiska poinformował mnie, wieloletniego działacza piłkarskiego, że to tylko klasa B, o czym ja wiem. Poprosiłem go o odpowiednią adnotację w protokole meczowym – dodał Kraska.

Sprawą w najbliższy czwartek zajmie się Wydział Gier – potwierdził prezes OZPN Stanisław Sipa, który jest osobą upoważnioną do udzielania mediom informacji.

9
Dodaj komentarz

9 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sędzia ma rację. To tylko klasa B. Nie ma się nad czym napinac. Futbol do poziomu 3 ligi powinien nie być archiwizowany i nie powinny być prowadzone żadne statystyki. A i sędzia niepotrzebny. Oderwijcie oczy od tego zenujacego futbolu. Niech się chłopaki bawią, kupią 2 piłki i 11 narzutek i grają.

barabasz

drogi Sedzio, zwracam si do ciebie z zapytaniem jak opiszesz zawodnika nazwijmy go „nr 6″ w protokole. Skoro mamy 3×6 . Kowalski, Malinowski i Nowak. Skąd wiesz że rudy to Nowak, a nie Kowalski? Skąd bedziesz wiedział komu wpisac kartki itp. Zapytasz kierownika drużyny? Po meczu powie ci co bedzie chciał. Bedziesz wołał wszystkich z dokumentami tożsamości? A jeżeli to bedą blizniacy? Numeryczny system identyfikacji powstał właśnie po to abyś nie miał takich problemów. Jestem przekonany że nie znasz wszystkich zawodników w lidze z imienia i nazwiska. Jestem pewien że nie przyporządkujesz wszystkich nazwisk do zawodników. Po to właśnie są… Czytaj więcej »

Wielki

To sa tylko gry o pietruszke a klasa czy okręgowa sędzia ma racje

Matys13

Wielkie Poświętne chce się bić o A klasę a strojów normalnych nie mają? Spodenki różne, getry też i ta akcja z koszulkami. Ważne że na koszulkach „LV BET” widniał. Sędzia w tym meczu nie podyktował dwóch karnych dla Pioniera. Myślę, że walkower jak najbardziej słuszny powinien być.