AKTUALNOŚCI
Puchar Tymbarku: Koniec etapu wojewódzkiego

Na boiskach ChKS w Łodzi zakończył się wojewódzki etap XIX edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. W drugim dniu rywalizacji z wygranej cieszyli się chłopcy z Lechii Tomaszów Mazowiecki (U-10) i Mali Gladiatorzy (U-8), a rywalizację dziewcząt w kategorii U-8 wygrała ekipa LKS Victoria Bielawy.

W rozgrywkach chłopców U-10 w finale Lechia wygrała 5:0 z SP 12 Piotrków Trybunalski. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o trzecie miejsce, w którym drużyna SP 9 Skierniewice pokonała SP Bednary. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Bartłomiej Chyb z Lechii. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła do Jeremiego Ciacha (SP 9 Skierniewice), a w klasyfikację strzelców wygrał Kacper Misztela (SP 12 Piotrków Trybunalski).

Pewne zwycięstwo w finałowym meczu najmłodszej kategorii wiekowej odnieśli Mali Gladiatorzy, którzy wygrali 4:0 z Wartą Sieradz. Dwie bramki więcej strzelili zawodnicy UKS 1909 Concordia. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego w starciu o trzecie miejsce pokonał 6:0 Mazovię 2011. Mali Gladiatorzy oprócz zwycięstwa w turnieju zgarnęli też dwie nagrody indywidualne. Otrzymali je Maksymilian Kępa (najlepszy zawodnik) i Kacper Odrakiewicz (najlepszy bramkarz). Królem strzelców turnieju został Antoni Chojecki (Mazovia 2011).

W finałowym meczu rozgrywek dziewcząt U-8 drużyna LKS Victoria Bielawy pokonała 1:0 SP Godzianów. Spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się triumfem SP 10 Zduńska Wola (2:1 z PSP Gidle). Nagrody indywidualne otrzymały: Weronika Jarlechowicz z LKS Victoria (najlepsza zawodniczka), Katarzyna Panak z SP Godzianów (najlepsza bramkarka) i Gabriela Jóźwiak z SP 10 Zduńska Wola (królowa strzelczyń).

Źródło: ŁZPN

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o