AKTUALNOŚCI
Wygrana Włókniarza Zelów w cieniu dramatu

Włókniarz Zelów pewnie pokonał rezerwy trzecioligowego Pelikana Łowicz 4:0 (1:0) w spotkaniu 23. kolejki IV ligi łódzkiej. Wygrana podopiecznych Dawida Wnuka i Piotra Golańskiego nie podlegała żadnej dyskusji. Kibice i uczestnicy meczu długo zapamiętają to co wydarzyło się w 74. minucie. Straszliwej kontuzji (otwarte złamanie nogi) doznał Adam Pytkowski z Pelikana II.

Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga Włókniarza, który stworzył sobie kilka sytuacji podbramkowych. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Andrzej Rutkowski. Skapitulował dopiero w 44. minucie po pięknym uderzeniu Norberta Dregiera. Była to odpowiedź gospodarzy na niewykorzystaną sytuację Adriana Musialika, który uderzył piłkę nad poprzeczką bramki Włókniarza.

Po zmianie stron gospodarze szybko zgasili nadzieje Pelikana II na wyrównaną walkę. Na 2:0 podwyższył Dregier, a chwilę później trzeciego gola strzelił Tomasz Majsak. W 74. minucie, w niegroźnej sytuacji, otwartego złamania nogi doznał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Pytkowski. Cierpiącego z bólu piłkarza zniesiono na noszach, okryto folią termiczną i wezwano karetkę pogotowia. Ta dojechała na obiekt w Zelowie po 35 minutach, a kierowca pogotowia tłumaczył tak długi czas oczekiwania stanem technicznym i wiekiem pojazdu. Pytkowski pojechał do szpitala, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i na piłkarskie boisko.

Jego zespół przegrał ostatecznie 0:4, a wynik spotkania ustalił Damian Głowacki.

Włókniarz Zelów – Pelikan II Łowicz 4:0 (1:0)
Bramki: Norbert Dregier 44, 48, Tomasz Majsak 51, Damian Głowacki 90

Włókniarz: Gawroński – Majsak, Golański, Bendkowski (80′ Łucki), Oborowski – Głowacki, Boczkiewicz ż (66′ Raś), Jakub Dregier, Norbert Dregier (56′ Jachymski), Maciejewski (70′ Piesik) – Pawelec (59′ Majda)

Pelikan II: Andrzej Rutkowski – Konikowski, Wudkiewicz, Krystian Rutkowski, Balik (69′ Pytkowski, 88′ Gładki) – Musialik, Papuga, Dudkiewicz, Górowski, Wójcik (66′ Owczuk) – Matyjas

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
1 rok temu

Karetka powinna być na stadionie w czasie meczu

Pat
1 rok temu

Czy Julek to Piotr B napastnik Orkana? Bo chyba kolega pisze tak komentarze. Może i jest słaby ale Buczek jeszcze z nimi nie wygrał i pewnie nie wygra.

Aśka
1 rok temu

Andrzej ,,,,naszego zelowa to już nie ma ,w regionie piotrkowskim jesteśmy najgorsi a w regionie z buczkiem który ma jeden mecz mniej mamy 10 punktów straty,to jest pogrom katastrofa

Julek
1 rok temu

Wstyd z taką grą Włókniarza to po prostu poziom zerowy dzieciaki szesnastoletni z pelikana ,pierwszej połowie byli lepsi a później połamali nogi i ledwo wygrali bo oni już po prostu ,,,,Pelikan ,,,,nie grał ,myślami byli z kolega którego połamali nasi,zelow do spadku

Andrej
1 rok temu

a w rejonie rządzi Zelów