PGE GKS Bełchatów coraz bliżej awansu

Piłkarze PGE GKS Bełchatów awansowali w drugoligowej tabeli na miejsce premiowane awansem. Podopieczni trenera Artura Derbina wygrali bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z ROW Rybnik 1:0 i wyprzedzili w tabeli Olimpię Grudziądz, która przegrała w Wejherowie z miejscowym Gryfem aż 0:3. Decydująca bramka padła w końcówce spotkania, a strzelił ją Marcin Ryszka.

Mecz w Rybniku był dla bełchatowian niezwykle trudny. Broniący się przed spadkiem do III ligi gospodarze zawiesili Brunatnym poprzeczkę bardzo wysoko. W pierwszej połowie oba zespoły miały okazje bramkowe, ale ich nie wykorzystały.

Rozstrzygnięcie meczu padło w 81. minucie po golu Marcina Ryszki. Miejscowi kończyli spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce, tuż przed końcem, dla Przemysława Brychlika.

ROW 1964 Rybnik – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Ryszka 81

PGE GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek – Biel, Czajkowski, Ryszka, Mularczyk (83′ Golański) – Putin (75′ Tylec) – Bartosiak (70′ Zdybowicz)