Zwycięstwo Unii Skierniewice

Unia Skierniewice pokonała w sobotę, na swoim boisku, Mazura Ełk 2:0 (0:0) i pewne jest, że po 29. kolejce zespół trenera Rafała Smalca będzie zajmował trzecie miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi. Skierniewiczanie okupili zwycięstwo strata Konrada Niedzielskiego, który w 39 minucie doznał groźnej kontuzji. Piłkarz najprawdopodobniej nie pojawi się już na boisku w tym sezonie.

Gospodarze byli zespołem lepszym. W pierwszej połowie nie zdołali jednak udokumentować swojej przewagi. W 55 minucie Maciej Wyszogrodzki trafił w końcu do bramki Mazura, ale sędzia gola nie uznał. Zdaniem arbitra strzelec był na pozycji spalonej. W 76 minucie wątpliwości już nie było. Szymon Kiwała dośrodkował w pole karne Mazura z rzutu rożnego, a tam najprzytomniej zachował się Mateusz Stępień i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Był to jego debiutancki gol w III lidze. Wynik meczu ustalił Patryk Bojańczyk.

Unia Skierniewice – Mazur Ełk 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Stępień 76, Patryk Bojańczyk 82

Unia: Smyłek – Nalej, Kowalczyk, Kolus, Łojszczyk – Niedzielski (39′ Bojańczyk), Damian Warchoł (80′ Przybycień), Gutkowski, Stępień – Pomianowski, Wyszogrodzki (55′ Kiwała)