Warta Sieradz nowym liderem IV ligi

Warta Sieradz pokonała na stadionie MOSiR, w meczu rozegranym przy jupiterach, KS Sand Bus Kutno 3:1 (0:0) i została nowym liderem IV ligi łódzkiej. Sieradzanie zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu, wcześniej przegrywali bowiem 0:1. Końcówka w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Morawskiego była jednak zabójcza, a sygnał do odrobienia strat dał Przemysław Nawrocki.

Sieradzanie od pierwszych minut przejęli inicjatywę i w pierwszych 45 minutach mieli okazje bramkowe. Najlepszą zmarnował Wiktor Płaneta posyłając z bliskiej odległości piłkę ponad bramką. Groźnie strzelał także Mariusz Zasada.

Nie zmienił się obraz gry po przerwie, choć to goście, trzeba przyznać niespodziewanie, wyszli na prowadzenie po golu Igora Świątkiewicza. W 81 minucie wyrównał były piłkarz klubu z Kutna Przemysław Nawrocki. Dwa ostatnie gole dla Warty to dzieło Łukasza Mitka, który najpierw popisowo wykonał rzut wolny, a potem rzut karny. W najbliższą niedzielę czeka sieradzan kolejny czwartoligowy hit, tym razem w Piotrkowie z Polonią.

Warta Sieradz – KS Sand-Bus Kutno 3:1 (0:0)
Bramki: Przemysław Nawrocki 81, Łukasz Mitek 86, 90-karny – Igor Świątkiewicz 70

Warta: Wlazłowski – Pawlak, Jaworski (79′ Owczarek), Mitek, Zasada, Chojecki – Płaneta (64′ Nawrocki), Filipiak, Brochocki (90′ Szulc) – Patora (88′ Pluta), Zwoliński.

KS Sand Bus Kutno: Sokołowicz – Sobczak, Gawlik, Periżok (75′ Bartos), Dąbrowski (64′ Świątkiewicz) – Dynel, Wielgus, Adamczyk (77′ Padzik), Gałązka – Ostrowski, Kralkowski