Wielkie przełamanie Brunatnych

Po serii porażek w I lidze oraz Pucharze Polski piłkarze GKS Bełchatów w wielkim stylu przełamali się. W niedzielę pokonali na swoim boisku Wigry Suwałki aż 3:0 (1:0) będąc drużyną zdecydowanie lepszą i dyktując warunki gry przez całe 90 minut. To był jeden z lepszych meczów drużyny trenera Artura Derbina w tym sezonie.

Bełchatowianie od początku przeważali, ale długo nie mogli tego udokumentować golem. W końcu tuż przed przerwą Bartosz Biel pokonał bramkarza z Suwałk. Na początku drugiej połowy Mateusz Marzec podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił ten sam piłkarz w 73. minucie. To była pierwsza wygrana GKS w I lidze od 21 sierpnia, kiedy to pokonali na swoim stadionie Odrę Opole 1:0 (1:0). Potem Brunatni przegrali cztery mecze i jeden zremisowali. W najbliższą sobotę (5 października) podopieczni trenera Artura Derbina zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS Bełchatów – Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Biel 45, Mateusz Marzec 52, 73
GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Szymorek – Biel (82′ Kocyła), Czajkowski, Małachowski, Marzec (76′ Flaszka), Putin (79′ Thiakane) – Mas