Artur Derbin: Zagraliśmy na wysokim poziomie

GKS Bełchatów wygrał niedzielne spotkanie 11. kolejki I ligi z Wigrami Suwałki 3:0 (1:0) i awansował w ligowej tabeli na miejsce, które gwarantuje utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Brunatnych Artur Derbin zwrócił uwagę na determinację swoich podopiecznych, którzy bardzo chcieli mecz wygrać.

Bardzo ważne dla nas zwycięstwo, które chcielibyśmy dedykować Marcinowi Ryszce, który w poniedziałek będzie przechodził zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Już na rozgrzewce widziałem jak bardzo mój zespół jest zmotywowany i chce wygrać. Dzisiaj drużyna zagrała na bardzo wysokim poziomie. Była zdeterminowana, dobrze się organizowała. Bramka zdobyta w końcówce pierwszej połowy była bardzo ważna. W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. Było troszkę kryzysowo, ale mam nadzieję, że wchodzimy na odpowiednie tory i będziemy poziom już utrzymywać do końca sezonu – powiedział Derbin.