AKTUALNOŚCI
Wiosna tuż… tuż… w B klasie

Okres przygotowawczy jest już na półmetku przed rundą rewanżową. Większość drużyn niższych lig już od dłuższego okresu przygotowuje się do „batalii” jakie stoczą wiosną na arenach wojewódzkich boisk. Dziś przedstawiamy jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej w łódzkiej B-klasie grupie I.


keeza komplety sportowe


Lider grupy LKS Sarnów trenuje. Nie wiadomo ile sparingów zespół rozegra przed rundą rewanżową. Sarnów od dłuższego czasu swoje mecze rozgrywa w Dalikowie. Po pierwszej rundzie Sarnów zgromadził 28 punktów (9 zwycięstw i 1 remis) z bilansem bramkowym 24 strzelonych i tylko 4 straconych. Lepszy bilans bramek ma drugi z kandydatów do awansu LKS Dąbrówka (39-5), która na początku rozgrywek rozstrzelała się w 3 meczach strzelając 21 bramek! Jeżeli na wiosnę Dąbrówka nie pogubi w jakiś głupi sposób punktów a Sarnów złapie lekką zadyszkę to sprawa awansu do klasy wyższej będzie otwarta. Co ciekawe, w tych klasach rozgrywkowych na boiska wiosną wybiegają odmienione drużyny. Kolejne zespoły w grupie mają takie samo konto punktowe Victoria Łódź, Sazan Pęczniew i Hetman Łódź a zgromadziły ich 17 z 30 możliwych do zdobycia. Victoria Łódź od połowy stycznia trenuje i rozgrywa swoje mecze kontrolne. W planie mają m.in. sparingi z drużynami z wyższych klas jak Kotanem Ozorków czy Zawiszą II Rzgów, ale także z juniorami SMS’u U-18. Hetman Łódź dopiero w ten weekend rozpoczął rozgrywanie swoich meczy kontrolnych. Pisia Zygry i MKS Mianów to drużyny, które lubią urywać punkty rywalom, szczególnie tym, które walczą o najwyższe cele. Niestety tak los sprawił, że obie te drużyny rozgrywają swoje mecze na obcych obiektach. Pisia w Szadku a Mianów w Ciężkowie. Obie te drużyny do rundy przygotowują się trenując na hali.
Trzy ostatnie zespoły to drużyny rezerw GLKS Dłutów, MKS Tuszyn i Kotan Ozorków. W większości zawodnicy z tych drużyn trenują z pierwszymi zespołami.
Na wiosnę warto obserwować przebieg rozgrywek, gdyż awans z tej grupy do końca nie jest jeszcze wiadomy. Redakcja ma nadzieję, że tak spłaszczona tabela na wiosnę dostarczy wielu atrakcji, sensacji i ciekawych informacji o tej klasie rozgrywkowej.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments