AKTUALNOŚCI
ŁKS Łódź w 1/8 finału Pucharu Polski

ŁKS Łódź przebrnął kolejną przeszkodę w drodze na Stadion Narodowy. Beniaminek PKO Ekstraklasy wygrał przed własną publicznością spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze i tym samym znalazł się w gronie szesnastu najlepszych drużyn tych rozgrywek. Bramki dla drużyny Kazimierza Moskala zdobyli: Pirulo i rezerwowy Michał Trąbka. 

Łodzianie od pierwszych minut grali odważniej i szybciej od Górnika i stwarzali sobie pod bramką gości bramkowe sytuacje. W 26. minucie Rafał Kujawa umieścił piłkę w bramce Górnika, ale sędziowie orzekli, że był na pozycji spalonej. ŁKS nie rezygnował i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Pirulo uderzył z kilkunastu metrów, piłka odbiła się po drodze od jednego z zawodników gości i Martin Chudy musiał ją wyciągać z siatki.

Po przerwie Górnik miał swoją okazję do wyrównania. Kapitalnie jednak w bramce zachował się Dominik Budzyński broniąc strzał Kamila Zapolnika. W 77. minucie wyjaśniła się sprawa awansu. Do odbitej przez Chudego piłki doskoczył rezerwowy Michał Trąbka i po chwili utonął w objęciach swoich kolegów. ŁKS kontynuuje dobrą passę i jest już w 1/8 finału Pucharu Polski.

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Bramki: Pirulo 41, Michał Trąbka 77

ŁKS: Budzyński – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński ż, Rozmus – Bryła (68′ Trąbka), Piątek, Kalinkowski ż (86′ Guima), Wolski ż, Pirulo – Kujawa (80′ Radionow)

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o