Ponad 100 minut emocji w Łękińsku

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się spotkanie 16. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Ceramiką Opoczno. Obie bramki padły w pierwszej połowie. W drugiej przeważali gospodarze, ale nie zdołali strzelić zwycięskiego gola. Arbiter tego spotkania Wojciech Pawlak (WS Łódź), ze względu na przerwy w grze, przedłużył pojedynek o ponad 10 minut.

Faworytem tego meczu wydawała być się Omega. Goście przyjechali do Łękińska bez Marcina Mireckiego, ale pomimo tego potrafili odebrać punkty drużynie Marcina Zimocha. Prowadzenie dał Ceramice Krzysztof Łukasik wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kwadrans później do wyrównania doprowadził Paweł Kowalski i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej części gry do głosu doszła Omega, ale nie mogła znaleźć recepty na rezerwowego bramkarza Piotra Gwardę. Z konieczności musiał on zastąpić Jakuba Rygielskiego, który w końcówce pierwszej połowy mocno uderzył głową w nawierzchnię boiska i nie był w stanie kontynuować gry. Meczową piłkę miał w czwartej minucie doliczonego czasu gry Robert Kowalik, ale jego uderzenie trafiło w słupek.

Omega Kleszczów – Ceramika Opoczno 1:1 (1:1)
Bramki: Paweł Kowalski 30-karny – Krzysztof Łukasik 14

Omega: Paweł Wiśniewski ż – Kowalik, Zieliński, Kuliberda, Michalak – Tomesz (80′ Szóstakiewicz), Ociepa ż, Paweł Kowalski, Mielczarek (72′ Saternus), Pieniążek (72′ Roczek) – Krzysztof Kowalski

Ceramika: Jakub Rygielski (46′ Gwarda) – Markiewicz ż (73′ Grzybek), Witczak (90′ Kopacki), Dolot (79′ Warzyński), Dobiech (65′ Laskowski) – Matysiak, Wiktorowicz ż (68′ Stańdo), Niżnikowski, Wijata, Jarząbek – Łukasik ż