Remis w Buczku na koniec jesieni w IV lidze

Dobrym piłkarskim widowiskiem uraczyli liczną publiczność zawodnicy Orkana Buczek i Jutrzenki Warta, którzy rozegrali ostatni mecz 17. kolejki IV ligi łódzkiej. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów 2:2 (1:0), a z przebiegu pojedynku remis należy uznać za sprawiedliwe rozwiązanie. Orkan przezimuje na czwartym, a Jutrzenka na dwunastym miejscu.

Jeszcze dobrze mecz się nie zaczął, a Orkan objął prowadzenie. W 3. minucie jeden z obrońców gości posłał piłkę do własnej bramki, czym zaskoczył zupełnie Michała Chachułę. Jutrzenka nie załamała się takim obrotem sprawy, zaczęła stwarzać sobie podbramkowe sytuacje, ale brakowało precyzji. W 39. minucie brutalny faul Rafała Swędrowskiego osłabił zespół gości i wydawało się, że Orkan ma prostą drogę do trzech punktów. Tak się jednak nie stało.

Dziewięć minut po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką, a jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Burski. Gra się wyrównała, a Jutrzenka w dziesiątkę grała znacznie lepiej niż w pełnym składzie. W 73. minucie świetną akcję przeprowadził Michał Lewandowski, który dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Daniel Chwałowski i odzyskał gospodarzom prowadzenie. Pięć minut później Jutrzenka znów wyrównała. Fatalny błąd popełnił Wiktor Baranowski, który przepuścił do siatki łatwe uderzenie z rzutu wolnego Adriana Freta. W końcówce Jutrzenka miała jeszcze sytuację na zdobycie bramki, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Orkan Buczek – Jutrzenka Warta 2:2 (1:0)
Bramki: samobójcza 3, Daniel Chwałowski 73 – Piotr Burski 54-karny, Adrian Fret 78

Orkan: Baranowski – Kowalski, Matuszczyk, Dolot, Orski – Potakowski, Zawodziński ż (46′ Cukiernik), Lewandowski ż, Wojtczyk ż, Chwałowski – Berłowski

Jutrzenka: Chachuła ż – Bednarek, Młynarski, Fret, Swędrowski cz – Dudek, Młynarczyk, Marcin Kobierski (81′ Piotr Kobierski), Pawlak, Woźniak – Burski

Sędziował: Mikołaj Kujawski (WS Łódź). Widzów: 200