Zwycięstwo Gatty Active w Chojnicach

W meczu 10 kolejki futsalowej ekstraklasy piłkarze Gatty Active Zduńska Wola wygrali na wyjeździe z Red Devils Chojnice 5:1 (2:1) i zostali nowym liderem tabeli Podopieczni grającego trenera Marcina Stanisławskiego mają na koncie 19 punktów i o jedno oczko wyprzedzają aktualnego mistrza Polski Rekord Bielsko-Biała oraz rewelację sezonu Constract Lubawa.

Mecz w Chojnicach zaczął się dla zduńskowolan nieszczególnie, bo to miejscowi objęli prowadzenie po golu Łukasza Sobańskiego. Pod koniec pierwszej połowy bramkarza Red Devils pokonali jednak Lucas Bonifacio oraz Daniel Krawczyk i Gatta schodziła na przerwę prowadząc 2:1.

Po zmianie stron goście przeważali już zdecydowanie, co zresztą udokumentowali dwoma trafieniami Michała Marciniaka i jednym Mateusza Olczaka. Kolejny mecz ligowy Gatta Active rozegra 7 grudnia we własnej hali z GSF Gliwice. Ten mecz rozpocznie się o 18:00.

Red Devils Chojnice – Gatta Actieve Zduńska Wola 1:5 (1:2)
Gole: Łukasz Sobański 9 – Lucas Bonifacio 18, Daniel Krawczyk 19, Mariusz Milewski 30, 37, Mateusz Olczak 38