AKTUALNOŚCI
Jaki sprzęt do obserwacji dzikiej przyrody?

Wyprawa na łono natury to świetna okazja do zaobserwowania dzikiej przyrody, a także upamiętnienia swoich wycieczek. Jaki sprzęt oprócz dobrego aparatu będzie przydatny w lesie?

Artykuł sponsorowany

Na wędrówkę po bezdrożach można zabrać ze sobą niemały osprzęt, jednak jeżeli chcemy mieć przy sobie niezbędną optykę oraz akcesoria, warto poszukać kompaktowych, a przy tym funkcjonalnych urządzeń. Chodzi też o to, żeby nie spłoszyć zwierząt, napotkanych w naturalnym środowisku.

Osprzęt do aparatów

W zależności od tego, jak bardzo profesjonalnie chcemy udokumentować naszą wyprawę, potrzebny będzie do tego inny sprzęt. Jeśli w drogę zabieramy jedynie lornetkę i smartfon, przydatny będzie adapter statywowy, który pozwoli uchwycić obiekt, obserwowany przez urządzenie. W ten sposób można sfotografować albo nagrać dokładnie to, co widzimy w okularze lornetki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość fotografowania przez teleskop. W ten sposób możemy uwiecznić niesamowity efekt, łącząc moc teleskopu z możliwościami aparatu. Specjalny adapter, jaki można kupić na stronie https://elektromaniacy.pl/pol_m_Optyka_Lunety_Lunety-obserwacyjne-381.html, posiada zakres średnicy okularu od 29 do 63 mm. Do bardziej podręcznych sprzętów zaliczymy też lunetę obserwacyjną, która łatwo mieści się w plecaku czy torbie. Takim urządzeniem jest z pewnością luneta Yukon o zmiennym powiększeniu od 20x do 50x, z obiektywem o średnicy 50mm.

Jak dostrzec zwierzęta po zmroku?

Dla wielu obserwatorów natury ich aktywność kończy się wraz z zachodem słońca. Jednak nocne poszukiwania aktywnych po zmroku zwierząt mogą być jeszcze bardziej emocjonujące. Jednak aby skutecznie tropić, dobrze mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Takim będzie z pewnością termowizja. Klasyczny termowizor, a także lornetka termowizyjna czy kamera termowizyjna to spore ułatwienie w nocnym śledzeniu zwierząt. Termowizja znacznie upraszcza obserwację w nocy, a także chroni nas przed spłoszeniem zwierząt. Podobną pomoc oferują narzędzia noktowizyjne. Tutaj jednak bardziej przydaje się wprawne oko obserwatora. Decydując się na noktowizję, warto wyposażyć się w sprzęt, który nie oświetla twarzy użytkownika. W ten sposób pozostanie on niezauważony. Sprawdzonym sposobem na poznanie aktywności zwierząt nocą jest fotopułapka. Kamera leśna gdy tylko wykryje ruch w swoim zasięgu, fotografuje lub nagrywa ruch zarówno w dzień, jak i w nocy. W ten sposób można nie tylko zrobić efektowne zdjęcia, ale też poznać zwierzęce nawyki i uczęszczane szlaki. Szeroki wybór urządzeń optycznych znajdziemy na stronie https://elektromaniacy.pl/.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments