Orkan pokazał, że niemożliwe nie istnieje

Piąta minuta doliczonego czasu gry. Omega Kleszczów prowadzi w meczu 5. kolejki IV ligi łódzkiej z Orkanem Buczek 2:1 i gra z przewagą jednego zawodnika. Nikt przy zdrowych zmysłach nie przypuszczałby, że gospodarze mogą to spotkanie przegrać. Piłka nożna jest jednak piękna. Zespół Marcina Zimocha strzelił dwa gole i odnotował czwartą wygraną z rzędu.

Orkan rozpoczął mecz w Łękińsku najlepiej jak mógł. W 6. minucie dośrodkowanie Daniela Potakowskiego wykorzystał Dominik Cukiernik i goście objęli prowadzenie. Omega w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka niezłych sytuacji, ale seryjnie pudłowała. Tuż przed zmianą stron powinno być 2:0 dla Orkana. Jakub Dregier nie wykorzystał jednak stuprocentowej sytuacji.

Po zmianie stron rozpadał się deszcz, a Omega uzyskała przewagę. Siedem minut po wznowieniu gry drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Dominik Cukiernik. Chwilę później do wyrównania doprowadził Mateusz Roczek, a kiedy w 66. minucie Krystiana Wojtczyka pokonał Adrian Ociepa wydawało się, że drużyna Jacka Berensztajna musi to spotkanie wygrać. Orkan walczył jednak do końca.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Daniel Potakowski, a chwilę później wynik na 3:2 dla gości ustalił Daniel Chwałowski. Sędzia skończył mecz, a piłkarze Omegi opuścili boisko ze zwieszonymi głowami. – Piłka nożna dlatego właśnie jest taka piękna, że jest tak nieprzewidywalna – cieszył się po meczu kierownik gości Jakub Pniewski. – Krzyczałem, po stracie drugiego gola, abyśmy chwilę przytrzymali piłkę i szanowali chociaż remis. Niestety straciliśmy bramkę na 2:3. Oddaliśmy rywalowi zwycięski dla nas mecz – powiedział Jacek Berensztajn.

Omega Kleszczów – Orkan Buczek 2:3 (0:1)
Bramki: Dominik Cukiernik 6, Daniel Potakowski 90, Daniel Chwałowski 90 – Mateusz Roczek 54, Adrian Ociepa 66

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Zieliński, Pieniążek, Mateusz Roczek – Tomesz (61′ Mielczarek), Michalak, Paweł Kowalski, Bociek, Ociepa (71′ Hajdasz) – Krzysztof Kowalski (71′ Smuga)

Orkan: Krystian Wojtczyk – Wroński (76′ Pałyska), Kowalski, Matuszczyk, Barański ż (84′ Kacper Wojtczyk) – Jakub Dregier (60′ Lewandowski), Norbert Dregier (67′ Szewczyk), Niciak (76′ Orski), Chwałowski, Potakowski – Cukiernik ż, cz