Rezerwy Legii wygrały w Tomaszowie

Pewną wygraną Legii II Warszawa zakończyło się spotkanie 3. kolejki III ligi (grupa I), które odbyło się w Tomaszowie Mazowieckim. Miejscowa Lechia tylko momentami prowadziła ze stołecznym zespołem wyrównaną grę. Po dwie bramki dla przyjezdnych strzelili: Szymon Włodarczyk i Łukasz Łakomy. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Kamila Szymczaka.

Po pierwszym, wyrównanym kwadransie do głosu doszły rezerwy mistrza Polski. W 21. minucie objęły prowadzenie, a błąd tomaszowskiej defensywy wykorzystał Szymon Włodarczyk. Lechia nie załamała się takim obrotem sprawy. Pięć minut później kilkukrotnie Cezary Miszta bronił mocne strzały gospodarzy, ale ostatecznie skapitulował po główce Kamila Szymczaka. Jeszcze przed przerwą legioniści strzelili drugiego gola, a jego autorem ponownie był Włodarczyk. Po tym golu lechiści mocno protestowali, reklamując pozycję spaloną. Skończyło się to żółtą kartką dla Patryka Jakubczyka.

Kilka chwil po zmianie stron było już 3:1 dla Legii II. Składną akcję gości wykończył pewnym uderzeniem Łukasz Łakomy. Jeszcze ładniejszym strzałem 19-letni zawodnik popisał się w 67. minucie. Wtedy stało się jasne, że drugi zespół mistrzów Polski wywiezie z Tomaszowa komplet punktów.

Lechia Tomaszów – Legia II Warszawa 1:4 (1:2)
Bramki: Kamil Szymczak 26 – Szymon Włodarczyk 21, 35, Łukasz Łakomy 48, 67

Lechia: Pedro Luis Moreno Gonzalez – Buczkowski (80′ Wiśniewski), Leszczuk (63′ Przedbora), Cyran, Żyżnowski (72′ Kaproń) – Jakubczyk, Szymczak, Drabik (80′ Świątczak), Cieślik, Lewiński (72′ Przygoda) – Radaszkiewicz

Legia II: Miszta – Inaki Astiz ż, Mosór, Wojtysiak (82′ Sobiecki), Gościniarek (66′ Pierzak) – Włodarczyk, Konik, Cielemęcki (72′ Baranowski), Cichocki (82′ Niski), Łakomy – Kurowski (72′ Pruchnik)