AKTUALNOŚCI
Gatta Active wycofała się z Ekstraklasy

Działacze Gatty Active Zduńska Wola podjęli decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy. Głównym powodem tak dramatycznej decyzji była rezygnacja sponsora tytularnego z dalszej pomocy klubowi. Ponadto, jak czytamy w komunikacie wydanym przez klub, wykorzystane zostały wszystkie zgromadzone środki finansowe.

arsenale dresy

Piłkarze Gatty dostali wolną rękę w szukaniu nowych klubów. Dalej grać będzie młodzież pod nazwą Gatta Marche Zduńska Wola, która ma rywalizować w Pucharze Polski, turniejach, a następnie II lidze. Tym samym województwo łódzkie straciło jedyny klub w ekstraklasie futsalu.

Oto treść komunikatu:

Szanowni Państwo

W związku z wycofaniem się ze sponsoringu drużyny seniorskiej naszego Sponsora Tytularnego, jesteśmy zmuszeni wycofać się z drugiej rundy rozgrywek. Bezpośredni wpływ miała na to epidemia Koronawirusa oraz kolejny rządowy zakaz działalności gospodarczej. Po pierwszym lockdownie byliśmy w optymistycznych nastrojach jeżeli chodzi o wystąpienie i kontynuowanie rozgrywek. Przez wzmocnienia oraz dalsze szkolenie młodzieży śmiało patrzyliśmy w przyszłość pomimo zakazu organizowania meczów z publicznością. Także drugie zamknięcie, które wymusiło na nas wykorzystanie całości zgromadzonych środków zapasowych w budżecie nie było w stanie zachwiać stabilności. Trzeci – niespodziewany cios nadszedł w momencie, kiedy prognozy pandemiczne dawały nadzieję nie na kolejny zakaz działalności gospodarczej a raczej na otwarcie, chociaż częściowe, trybun dla kibiców. Pomimo tego udało nam się dokończyć rundę oraz rozpocząć przygotowania do kolejnej. Wszyscy zawodnicy dostali także wolną wolę co do odejścia z czego część od razu skorzystała. Wspólnie z Igorem Sobalczykiem (lub – dzięki niemu) udało się jeszcze pod koniec grudnia skompletować kadrę, która pomimo osłabień była w stanie jeszcze konkurować o miejsce w środku tabeli.

Niestety – Prognozy z początku roku od naszego Sponsora Tytularnego zmusiły nas, aby całkowicie „dać wolną rękę” najwierniejszym zawodnikom, którzy tak jak i my do końca walczyli i wierzyli w to, że uda nam się wystartować. Do ostatniego momentu (stąd tak późne jakiekolwiek oświadczenie dla Kibiców) trwały także negocjacje dotyczące przejęcia Klubu, jednak ostatecznie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest w tym momencie wycofanie drużyny seniorskiej z Ekstraklasy oraz wspólna odbudowa oparta na młodzieży – wychowankach Gatty. W momencie takim jak ten – przed kryzysem gospodarczym wywołanym wirusem oraz kolejnymi zamknięciami gospodarki uznajemy z pokorą stanowisko naszego Sponsora Tytularnego, że sport musi ustąpić miejsca ratowaniu miejsc pracy oraz bytu rodzin, które także odczuwają bardzo negatywne skutki finansowe bieżących wydarzeń.

Dziękujemy Klubowi Kibica oraz wszystkim, którzy przez ten czas wspierali nas oraz dawali siły do istnienia nawet w najgorszych warunkach. Wierzymy, że całą swoją kibicowską miłość oraz siłę przeleją na Drużynę Młodzieżową, która nadal reprezentować będzie region, miasto oraz nas wszystkich najpierw w Mistrzostwach Polski, następnie Turniejach a na końcu – II Polskiej Lidze Futsalu. Zapewnienie o wsparciu inicjatywy odbudowy złożył także Prezydent Miasta, za co serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że w przyszłości to oni będą tworzyć oraz świadczyć o sile zduńskowolskiego sportu w najwyższej klasie rozgrywek.

Dziękujemy Kierownikowi Klubu – Sebastianowi Lorencowi, który znosił trudy powierzonej mu funkcji. Dziękujemy fizjoterapeucie Marcinowi „Maradonie” Zabłockiemu. Wszystkim Sponsorom naszego Klubu, którzy w lwiej części nadal będą z nami aby wspierać młodzież w dochodzeniu do Ekstraklasy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie klubu. Często oddawanie z siebie 120% zaangażowania na parkiecie i życzymy im jak najlepiej w kolejnych etapach sportowej kariery. Jesteśmy przekonani, że charakter Kocura pomoże każdej drużynie w której będą występować.

W tej trudnej dla każdego chwili liczymy także na Wasze wsparcie oraz Zrozumienie. Podkreślamy także, że Klub nie przestaje istnieć całkowicie i już z tego miejsca zapraszamy, aby przyglądać się postępom naszych wychowanków. Informujemy także, że Akademia występować będzie pod nazwą: Gatta Marché Zduńska Wola.

 

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Vvvv męski
8 dni temu

Do woj …..człowieku ty umiesz tylko krytykować a co w życiu zrobiłeś dla społeczeństwa ,ty wiesz ile kosztuje utrzymanie drużyny ,tyle co twój cały Majątek a wydając swoje pieniądze też trzeba wiedzieć że są dobrze wydane ,z tego ludzie się cieszą a nie robią im koło tyłka, dziwię ,się jeszcze sponsorem ,że dalej sponsorują, bo nikt tego nie docenia

Krzysztof
9 dni temu

To może ty nie rób kibicom nadzei tylko wyłóż pieniadze

woj
11 dni temu

TAK TO JEST ZE SPONSORAMI.rOBIĄ KIBICOM NADZIEJE I NAGLE ZABIERA ZABAWKI BO PIASKOWNICA SIE NIE PODOBA