Druga z rzędu porażka RKS Radomsko

Słabiutko spisuje się wiosną trzecioligowy RKS Radomsko. W Wielką Sobotę drużyna prowadzona przez trenera Roberta Szwarca przegrała na swoim boisku mecz pierwszej kolejki grupy spadkowej z Ursusem Warszawa, prowadzonym przez Bogdana Jóźwiaka 1:2. Porażka sprawiła, że miejscowi mają na koncie 29 punktów i tylko cztery przewagi nad grupą spadkową.

Traktorki, które nie były faworytem meczu, wyszły na prowadzenie w 15 minucie kiedy to do bramki RKS trafił Patryk Kamiński. W 34. minucie było już 2:0 dla gości. Damiana Podleśnego ponownie zmusił do kapitulacji Patryk Kamiński. Już minutę później miejscowi odpowiedzieli jednak golem Rafała Babula.

Po zmianie stron radomszczanie przeważali, ale obrona Traktorków nie dała się zaskoczyć i niespodzianka stała się faktem. Wiosenny dorobek RKS to zaledwie cztery punkty na 12 możliwych. Potrzebna jest lepsza gra bo w przeciwnym wypadku zespół z Radomska może mieć problemy z utrzymaniem w lidze.

RKS Radomsko – Ursus Warszawa 1:2 (1:2)
Bramki: Rafał Babul 35 – Patryk Kamiński 15, 34

RKS: Podleśny – Klepacz, Winkler (85′ Krupa), Szela, Babul – Basiuk, Miśkowiec, Ziółkowski, Machaj (60′ Głowiński) – Pawłowski, Śmigielski (68′ Bocian)