Szczęśliwa wygrana ŁKS z Brunatnymi

ŁKS Łódź pokonał po raz drugi w tym sezonie GKS Bełchatów wygrywając w kończącym 23. kolejkę I ligi spotkaniu 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola podopieczni Ireneusza Mamrota strzelili jednak dopiero w 87. minucie z rzutu karnego. Leonida Otczenaszenkę pewnie pokonał Antonio Dominguez. Od 50. minuty GKS grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Macieja Masa.

Faworytem i to zdecydowanym tego pojedynku był ŁKS. Brunatni muszą jednak szukać punktów w każdym meczu i w niczym nie ustępowali jednemu z pretendentów do awansu. Mało tego – w ostatnim kwadransie pierwszej połowy to nawet oni przez chwilę mieli optyczną przewagę. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że po pierwszych 45 minutach najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem był bezbramkowy remis i takim też wynik widniał na świetlnej tablicy w momencie zejścia piłkarzy do szatni.

Pięć minut po zmianie stron drugą żółtą kartką upomniany został Maciej Mas i mimo protestów całej ekipy z Bełchatowa musiał opuścić boisko. ŁKS przycisnął, ale Brunatni mądrze się bronili stawiając na kontry. Po jednej z nich byli nawet bliscy strzelenia bramki, ale piłka, po strzale Macieja Koziary, przeleciała obok bramki Arkadiusza Malarza. W 87. minucie w pole karne dośrodkował Mikael Rygaard, a futbolówka trafiła w rękę Michała Pawlika. Sędzia podyktował rzut karny, a zamienił go na zwycięską bramkę Antonio Dominguez. GKS nie był już w stanie odmienić losów meczu i przegrał swój dziewiąty mecz z ostatnich jedenastu. Po raz ostatni z trzech punktów cieszył się 13 listopada w Gdyni, wygrywając sensacyjnie z Arką 2:1. Od tego momentu Brunatni zjeżdżają po równi pochyłej do drugiej ligi.

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Antonio Dominguez 87-karny

ŁKS: Malarz – Nawotka (81′ Wolski), Gracia, Sobociński, Marciniak – Pirulo, Tosik, Trąbka (75′ Dominguez), Rygaard, Klimczak (67′ Ricardinho) – Janczukowicz (67′ Gryszkiewicz)

GKS: Otczenaszenko – Sierczyński, Bartków, Magiera, Szymorek – Laskowski (79′ Sabala), Pawlik ż (89′ Zalepa), Hilbrycht, Flaszka (61′ Koziara), Żurek ż (61′ Grzelak) – Mas ż, cz