Marcin Węglewski: Potrzebujemy wygranej

Od 12 meczów GKS Bełchatów nie potrafi wygrać na zapleczu Ekstraklasy i zajmuje ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli. W niedzielę Brunatni podzielili się punktami w Sosnowcu z Zagłębiem, remisując 1:1 (0:1). Przez ponad godzinę bełchatowianie grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafili tego w pełni wykorzystać. Poniżej wypowiedź szkoleniowca GKS.

Głupio stracona bramka spowodowała, że musieliśmy odrabiać straty. Dostaliśmy możliwość odrobienia tego już w pierwszej połowie po czerwonej kartce dla Zagłębia. Graliśmy w przewadze i niestety tego nie wykorzystaliśmy przed przerwą. Po przerwie zdawałem sobie sprawę, że trener gospodarzy tak ustawi swój zespół, że ciężko się będzie przebić. Coś nam przeszkadzam, aby trafić w ten prostokąt dwa lub trzy razy. Nie wiem czy to umiejętności, czy też może presja tego, że ucieka nam każdy mecz. Potrzebujemy zwycięstwa i każdy z nas sobie z tego zdaje sprawę. I zawodnicy i ja. Wygrana będzie dla nas jak woda dla ryby – powiedział Marcin Węglewski.