Niespodzianka w Ręcznie

Miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze Czartorii Ręczno, którzy na inaugurację rundy wiosennej w grupie II klasy B okręgu piotrkowskiego zremisowali z liderem tabeli i głównym faworytem do awansu – Ruchem Chrzanowice 1:1 (1:0).

Pierwsza połowa tego spotkania była w miarę wyrównana. Więcej okazji bramkowych stworzyli sobie goście, ale w ich szeregach szwankowała skuteczność. Piłkarze Czartorii za sprawą Tomasza Żaka i Patryka Krasonia przeprowadzili w 38 minucie bramkową akcję, po której Czartoria objęła prowadzenie. Ten drugi pomknął prawym skrzydłem, a następnie idealnie dośrodkował do stojącego na 15. metrze Kamila Ślusarczyka, który pięknym strzałem z woleja zdobył bramkę. Co ciekawe był to pierwszy celny strzał w tym meczu. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część spotkania i mocno zapachniało sensacją.

W przerwie zawodnicy z Chrzanowic musieli dostać ostrą reprymendę od swojego szkoleniowca, gdyż w pierwszych 15-20 minutach zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy. Owocem szaleńczych ataków zespołu przyjezdnych była bramka zdobyta w 55 minucie. Po błędzie ręczyńskiej obrony napastnik Ruchu znalazł się sam przed bramkarzem Czartorii i doprowadził do wyrównania. Wkrótce potem Ręczno od utraty kolejnej bramki dwukrotnie uratował prawy obrońca, Kamil Zimny, który wybijał piłkę z linii bramkowej. Kiedy goście się już wyszumieli do głosu doszła Czartoria. Zawodnicy gospodarzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak zabrakło im precyzji. W doliczonym czasie gry na ostatni zryw zdecydowali się piłkarze lidera klasy B. Po strzale zza pola karnego Czartorię od utraty gola uratował słupek, a uderzenie dobijającego z 3 metrów napastnika Ruchu w fantastyczny sposób obronił Grzegorz Żak, bramkarz gospodarzy.

Spotkanie 11. drużyny klasy B z liderem zakończyło się podziałem punktów i jest to dobry prognostyk na przyszłość dla drużyny z Ręczna, a także zapowiedź ostrej rywalizacji o awans do samego końca rozgrywek.

Czartoria: Grzegorz Żak – Kamil Zimny, Ernest Czerkies, Bartłomiej Skowron, Tomasz Kabziński (kapitan) – Tomasz Żak, Kamil Ślusarczyk (70. Artur Kabziński), Patryk Krasoń, Krzysztof Żak – Tomasz Wagner, Adam Wagner (90+2. Łukasz Karliński)

Źródło: czartoriareczno.futbolowo.pl