Hit wiosny dla Prosny Wieruszów

W hitowym meczu rundy wiosennej grupy KEEZA trzeciej klasy okręgowej Prosna Wieruszów, która jest wiceliderem tabeli, pokonała na swoim boisku Piasta Błaszki, lidera rankingu 3:2 (1:1). Zwycięzcy tego spotkania mają na koncie 40 punktów, natomiast błaszkowianie 42, ale też i rozegrali jedno spotkanie więcej. Walka o awans do IV ligi nadal nie jest rozstrzygnięta.

Spotkanie w Wieruszowie rozpoczęło się od gola w 5. minucie dla gospodarzy. Do bramki Piasta trafił Szymon Cierkosz. Tuż przed przerwą wyrównał jednak najskuteczniejszy gracz Piasta Adrian Sroczyński.

Pierwsza akcja miejscowych po zmianie stron zakończyła się golem Jakuba Przybyła. Do remisu doprowadził jednak Adrian Sroczyński i była to jego 26 bramka w tym sezonie. Na 10 minut przed końcem spotkania zwycięstwo Prośnie zapewnił Kacper Karbowski.

Prosna Wieruszów – Piast Błaszki 3:2 (1:1)
Bramki: Szymon Cierkosz 5, Jakub Przybył 46, Kacper Karbowski 80 – Adrian Sroczyński 40, 70