Widzew w Kargicak na remis z Garedżi

Remisem 2:2 (0:1) zakończyło się drugie sobotnie spotkanie sparingowe piłkarzy Widzewa Łódź. Drużyna Janusza Niedźwiedzia zmierzyła się w nim z czwartą drużyną drugiej ligi gruzińskiej Garedżi Sagaredżo. Pierwszą połowę nieoczekiwanie wygrali Gruzini, którzy prowadzili później także 2:1. Widzew dwukrotnie doprowadził do remisu.

W pojedynku z Garedżi wystąpił całkiem inny skład niż w porannym meczu przeciwko Liwyj berehowi Kijów. Widzewiacy byli zdecydowanym faworytem, ale w pierwszej połowie nie potrafili umieścić piłki w bramce. Uczynił to Nika Nodadze skutecznie egzekwując rzut karny w 22. minucie.

Druga połowa przyniosła więcej emocji i lepszą grę Widzewa. Do wyrównania doprowadził w 65. minucie Daniel Chwałowski. Cztery minuty później raz jeszcze Gruzini objęli prowadzenie po skutecznym strzale Giorgiego Charebaszwiliego. Wyrównał na siedem minut przed końcem Dawid Owczarek.

Widzew Łódź – Garedżi Sagaredżo 2:2 (0:1)
Bramki dla Widzewa: Daniel Chwałowski 65, Dawid Owczarek 83

Widzew: Reszka (78′ Ludwikowski) – Owczarek, Stępiński, Chwałowski, Tanżyna – Gołębiowski, Mucha (75′ Machałek), Kun, Danielak, Pawłowski – Montini