Widzew II Łódź już trzeci w tabeli IV ligi

W najciekawszym spotkaniu drugiej wiosennej kolejki w IV lidze łódzkiej Widzew II Łódź pokonał Omegę Kleszczów 3:1 (1:0). Dzięki wygranej rezerwy wicelidera pierwszej ligi awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Omega zaś spadła z pozycji wicelidera na czwartą lokatę. Już po 60 sekundach gospodarze tego meczu prowadzili 1:0.

Robert Prochownik w pierwszej swojej ofensywnej akcji został sfaulowany w polu karnym, a prowadzący zawody Albert Różycki nie zawahał się i podyktował rzut karny. Pawła Wiśniewskiego pewnym strzałem pokonał Daniel Mąka. Gospodarze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale doświadczony bramkarz Omegi nie dał się już pokonać przed zmianą stron.

Kwadrans po przerwie Widzew II dopiął swego. Potężnym uderzeniem popisał się Prochownik, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki nie dając szans golkiperowi przyjezdnych. 120 sekund później nadzieję w serca podopiecznych Jacka Berensztajna wlał Tomasz Bąkowicz. Po jego indywidualnej akcji padł kontaktowy gol. Omega ruszyła do ataków, ale zapały gości zostały ostudzone po skutecznym rajdzie wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Damiana Pokorskiego.

Widzew II Łódź – Omega Kleszczów 3:1 (1:0)
Bramki: Daniel Mąka 2-karny, Robert Prochownik 61, Damian Pokorski 70 – Tomasz Bąkowicz 62

Widzew II: Buczkowski – Tlaga (87′ Bartłoszewski), Lenart, Grudniewski, Owczarek (66′ Pokorski) – Dawid (77′ Plichta), Chwałowski, Zawadzki – Prochownik (72′ Cieślak), Mąka, Karasek (58′ Karwacki)

Omega: Wiśniewski – Jakubiec, Łukasik, Niedbała, Michalak – Pieniążek, Łudczak (65′ Jaszczk), Szewczyk (65′ Lenarczyk), Kowalski (75′ Ociepa), Bąkowicz – Sionkowski

Źródło: widzewtomy.net; własne