Mistrzowski tytuł dla TME SMS coraz bliżej

TME SMS Łódź szybko pozbierał się po przegranym półfinale Pucharu Polski i w spotkaniu 20. kolejki Ekstraligi kobiet pewnie pokonał przed własną publicznością APLG Gdańsk 6:1 (3:1) przybliżając się w ten sposób do tytułu mistrza Polski. Za tydzień (22 maja o 10:15) łodzianki zagrają w Krakowie z miejscowym AZS UJ.

Wynik pojedynku otworzyła już w 6. minucie Anna Rędzia. Dziesięć minut później było 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Dominika Kopińska. Ta sama zawodniczka strzeliła przed przerwą swojego drugiego gola odpowiadając na trafienie Klaudii Słowińskiej z 30. minuty. Ostatnie dziesięć minut meczu przyniosło aż trzy trafienia. Kolejno bramki strzelały: Gabriela Grzybowska (rzut karny), Rędzia i Małgorzata Lichwa.

TME SMS Łódź – APLG Gdańsk 6:1 (3:1)
Bramki: Anna Rędzia 6, 83, Dominika Kopińska 17, 38, Gabriela Grzybowska 81-karny, Małgorzata Lichwa 90 – Klaudia Słowińska 30