AKTUALNOŚCI
Babcia i Dziadek idą na piłkę

W Łodzi trwa projekt pod nazwą: Wakacje z piłką chodzoną, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Walking Futbol Polska i przeznaczony głównie dla osób w wieku 60+. Rozpoczęte w lipcu zajęcia będą się odbywały do końca września, a wszyscy chętni, którzy chcieliby dołączyć do grupy ćwiczących, mogą to zrobić w każdej chwili.


keeza komplety sportowe

Serce nam rośnie, gdy widzimy energię i zapał ćwiczących. Najstarszy uczestnik zajęć ma 72 lata. Być może do końca projektu pojawi się jeszcze ktoś starszy, a taka osoba w środowisku walking futbolu, czyli chodzonej piłki nożnej, zawsze cieszy się szczególnym uznaniem. Ćwiczenia prowadzone są w małych grupach i dobierane indywidualnie, zależnie od poziomu zaawansowania. Uczestnik zajęć w każdej chwili może usiąść, napić się wody, odpocząć. Najważniejsze, żeby wszyscy opuszczali trening zrelaksowani, uśmiechnięci i naładowani pozytywną energią – mówi Jarosław Paradowski ze Stowarzyszenia WFP.

Wszystkich chętnych w wieku 60+, którzy jeszcze nie spróbowali swych sił w chodzonej odmianie piłki nożnej, zapraszamy w poniedziałki, o godzinie 18.00, na obiekt treningowy UMŁ Minerska (parking przy Krańcowej 19). Nawet jeśli ktoś obawia się, że nie da rady, to może przyjść i zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają. Ryzyko jest tylko takie, że szybko da się przekonać i dołączy do grupy. Treningi są bezpłatne – dodaje Paradowski.

Projekt dofinansowano ze środków zadania Mikrogranty dla seniorów 2022 finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments