AKTUALNOŚCI
Walkowery za brak młodzieżowców

Nastąpiły dwie zmiany w wynikach meczów seniorskich, które odbyły się na terenie skierniewickiej delegatury ŁZPN. Obie są pokłosiem walkowerów za brak wymaganej liczby zawodników młodzieżowych. Mecz 10. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej (grupa IV) pomiędzy Macovią Maków i Pelikanem II Łowicz został zweryfikowany z wyniku 0:2 na 0:3.


keeza komplety sportowe

Gospodarze od 80 minuty grali bez wymaganej liczby młodzieżowców. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu 6. kolejki Klasy A (grupa X). Tam jednak brak młodzieżowców zabolał bardziej gdyż Olympic Słupia na boisku wygrał z Orlętami Cielądz 5:2. Od 46. do 65. minuty spotkania Olympic grał bez wymaganej liczby młodzieżowców i trzy punkty dopisane zostały Orlętom.

Obie zmiany już nanieśliśmy w tabelach.

Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ehh
1 rok temu

w meczu Macovii sedzia cos spartolił, bo za mlodziezowca wszedl inny mlodziezowiec, a w protokole był wpisany zawodnik, ktory nawet nie dojechał na ten mecz

kibic
1 rok temu

Laguna i Obserwator myślę że w jednej osobie. Masz rację co do przepisów i tego nikt tutaj nie podważył jest i trzeba go przestrzegać. Jednak sytuacja ta powiela się dość często i chodzi o to, że większość z klubów które wymieniłeś ma problem z pozyskaniem młodzieżowców do gry. Co oczywiście w tej sytuacji nie ma zastosowania bo był to błąd proceduralny. Dyskusja jest wywołana samy przepisem, który jest absurdalny dla porównania, którego użyłeś liczby drużyn IV ligi klasy okręgowej i a klasy przytoczę Ci inną statystykę, która obnaża przepis młodzieżowca. Liczba drużyn grających w kategorii B2 Piotrków 18, Sieradz 8,… Czytaj więcej »

Laguna
1 rok temu

Nie wiem czy ŁZPN zmieni przepis o młodzieżowcach w niższych ligach. Wiem tylko, że na dzień dzisiejszy obowiązują odpowiednie w tym względzie zapisy regulaminowe, związane z obowiązkową grą młodzieżowców. W rozgrywkach seniorskich prowadzonych przez ŁZPN, obowiązkowych młodzieżowców na boisku musi mieć: – 20 klubów IV ligi – 64 kluby klasy okręgowej – 124 kluby klasy A W B klasie nie ma obowiązku wystawiania młodzieżowców. Po drugie jeżeli jest problem z młodzieżowcami w IV lidze/okręgówce/klasie A, to można przecież grać w pomniejszonym składzie. Jak czytam w artykule, to sprawa dotyczyła 2 klubów na 208. Ktoś gdzieś się pomylił, ktoś coś przeoczył.… Czytaj więcej »