Unia Skierniewice na kolanach w Grodzisku

Trzecioligowa Unia Skierniewice przegrała w sobotnie popołudnie arcyważne wyjazdowe spotkanie w ramach 24. kolejki grupy pierwszej z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:4 (0:0) i znacznie ograniczyła swoje szansę na awans do II ligi. Była to czwarta w rundzie wiosennej porażka zespołu trenera Dawida Kroczka w meczach o ligowe punkty.

Pierwsza połowa sobotniego starcia zakończyła się bezbramkowym remisem i czerwoną kartką (druga żółta) dla Rafała Zembrowskiego z Pogoni. Po zmianie stron gospodarze w 60. minucie wyszli na prowadzenie po golu Aleksandra Gajgiera. Miejscowi poszli za ciosem i Aleksander Strzałkowski zmusił do kapitulacji Dariusza Krzysztofka. Przed końcem meczu gospodarze dołożyli dwa gole i klęska Unii stała się faktem.

Skierniewiczanie kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Kamila Sabiłło.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Unia Skierniewice 4:0 (0:0)
Bramki: Aleksander Gajgier 60, Aleksander Strzałkowski 71, Jakub Apolinarski 80, Dominik Gędek 88

Unia: Krzysztofek – Czarnecki, Kowalczyk, Pawelec, Bartosiński – Szmyd (65′ Maćczak), Bała, Magdziarz, Waśniowski (65′ Łapiński) – Becht, Sabiłło.