Zabójczy kwadrans TME SMS Łódź

Do 74. minuty spotkania 18. kolejki Ekstraligi kobiet pomiędzy TME SMS Łódź, a Medykiem Konin zanosiło się na dużą niespodziankę. Rywal wygrywał bowiem 1:0 po trafieniu doświadczonej Anny Gawrońskiej. Łodzianki przeważały, ale raziły nieskutecznością pod bramką rywalek. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Dominika Kopińska. Łodzianki poszły za ciosem.

Kopińska w 77. minucie podwyższyła prowadzenie na 2:0, a sześć minut później skompletowała hat-tricka. Wynik spotkania na 4:1 ustaliła na trzy minuty przed końcem Anna Rędzia. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek łodzianki mają tyle samo punktów co prowadzący w tabeli GKS Katowice.

Do najważniejszego w rundzie rewanżowej spotkania dojdzie w 20. kolejce, w której drużyna Marka Chojnackiego podejmie właśnie GKS. Wiadomo już, że mecz odbędzie się 7 maja o 19:45. Wcześniej łodzianki wyjadą do Krakowa na mecz 19. kolejki z miejscowym AZS UJ (29 kwietnia – 11:00).

TME SMS Łódź – Medyk Konin 4:1 (0:1)
Bramki: Dominika Kopińska 74, 77, 83, Anna Rędzia 87 – Anna Gawrońska 44-karny