Pelikan Łowicz zatrzymał rezerwy Legii

Wielki mecz Pelikana Łowicz w III lidze. Podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka pokonali na swoim boisku rezerwy wicemistrza Polski Legii Warszawa 2:1 (2:0). Zespół gości jest jednym z kandydatów do drugoligowego awansu. Dzięki wygranej łowiczanie mają 37 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Tracą do liderów – Legii II i Pogoni Grodzisk cztery punkty.

Goście byli faworytem meczu. Przyjechali do Łowicza po pewnej wygranej w poprzedniej kolejce z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:0. Gospodarze meczu rozpoczęli piłkarską wiosnę od remisu w Zambrowie z Olimpią 1:1. Na boisku jednak różnicy nie było widać. Wprost przeciwnie – więcej z gry miał Pelikan. Kibice czekali na gola prawie do końca pierwszej połowy, a bramkarza gości Wojciecha Banasika pokonał z rzutu karnego Szymon Sołtysiński.

Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 tuż po przerwie i była to jego trzecia bramka w wiosennych meczach. Nie mająca nic do stracenia drużyna ze stolicy przycisnęła i w 79 minucie Julien Tadrowski zmusił do kapitulacji Mateusza Wlazłowskiego. Więcej goli już nie padło.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 2:1 (2:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 45- karny, 47 – Julien Tadrowski 79

Pelikan: Wlazłowski – Borkała, Woliński, Winkler, Pawlicki (90′ Jendryczko) – Sójka, Falkowski, Grądzki, Garnysz (74′ Dziemidowicz) – Łojszczyk (74′ Woder), Sołtysiński (90′ Kłąb).