Wyjazdowa wygrana przedłuża szansę

ŁKS Łódź pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 1:0 (0:0) w spotkaniu wieńczącym 24. kolejkę PKO Ekstraklasy. To drugie z rzędu zwycięstwo zespołu trenera Marcina Matysiaka w meczu o punkty i pierwsze wyjazdowe w tym sezonie, dające nadzieję na uniknięcie spadku do I ligi. Pierwsze spotkanie tych ekip zakończyło się wygraną zespołu ze stolicy Wielkopolski 2:0.

Warta już w 5. minucie miała szansę, aby wyjść na prowadzenie, ale Dimitris Stavropoulos nie trafił w bramkę z kilku metrów. Kilka minut później pomylił się Jakub Bartkowski. Potem Marton Eppel przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem łodzian Aleksandrem Bobkiem. Goście w pierwszej połowie nie stworzyli zagrożenia pod bramką Warty.

W 52 minucie bramkarz przyjezdnych zatrzymał piłkę po strzale Jakuba Bartkowskiego. W 74 minucie piłka wylądowała jednak w siatce, tyle że poznańskiej bramki. Bramkarza miejscowych pokonał Piotr Janczukowicz, który chwilę później zszedł z boiska. Zastąpił go Bartosz Szeliga. Minutę później grający świetny mecz Aleksander Bobek fantastycznie obronił strzał Kajetana Szmyta. W 84. minucie, po szybkiej kontrze łodzian, Filip Borowski z Warty o mało nie strzelił samobója. Potem spudłował Dimitris Stavropoulos. Wynik meczu nie uległ już zmianie i wyjazdowa wygrana ŁKS stała się faktem.

Łódzki zespół pozostał na ostatnim miejscu w tabeli, ale ma 16 punktów, o dwa mniej od przedostatniego Ruchu Chorzów. Strata do bezpiecznej strefy znacznie się zmniejszyła.

W najbliższą niedzielę (17 marca) podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na stadionie przy alei Unii 2 z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa, z którym przegrali pierwsze spotkanie 0:1. Początek meczu o godzinie 15:00.

Warta Poznań – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Janczukowicz 74

ŁKS: Bobek – Dankowski, Mammadow, Gulen, Durmisi – Ceijas (61′ Louveau), Balić (90′ Głowacki), Ramirez (90′ Koprowski), Mokrzycki, Janczukowicz (76′ Szeliga)– Tejan (61′ Młynarczyk).