Emocje i podział punktów w Krakowie

Po zwycięstwie nad Legią Warszawa piłkarze Widzewa Łódź byli bliscy kolejnego kompletu punktów. W meczu, który otwierał sobotnią serię spotkań 25. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna trenera Daniela Myśliwca zremisowała na wyjeździe z Cracovią 2:2 (1:1). Widzew wygrywał 2:1 jeszcze w 90. minucie, ale w doliczonym czasie gry stracił bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Pojedynek w Krakowie nie rozpoczął się dla Widzewa dobrze. W 10. minucie skuteczną główką popisał się Eneo Bitri i Cracovia objęła prowadzenie. Widzewiacy nie załamali się stratą gola. Zaatakowali bramkę Sebastiana Madejskiego i w 21. minucie strzałem głową doprowadził do wyrównania Mateusz Żyro. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale wynik nie uległ zmianie. Do szatni zespoły z wynikiem 1:1.

Ten rezultat utrzymał się do 85. minuty. Wcześniej sytuacje pod bramką Rafała Gikiewicza miała Cracovia, ale bramkę strzelił Widzew. Bartłomiej Pawłowski wykorzystał dobre dogranie piłki Marka Hanouska i pokonał Madejskiego. Cracovia walczyła do końca i dopięła swego. Do wyrównania doprowadził Michał Rakoczy.

Cracovia – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
Bramki: Eneo Bitri 10, Michał Rakoczy 90 – Mateusz Żyro 21, Bartłomiej Pawłowski 85

Widzew: Gikiewicz – Zieliński, Żyro, Szota, Ciganiks (90′ Luis Silva) – Nunes (80′ Milos), Alvarez (90′ Kun), Hanousek, Klimek (71′ Tkacz) – Rondić (80′ Kerk), Pawłowski.