Pechowa porażka Warty z liderem III ligi

Do 90 minuty Warta Sieradz remisowała na swoim stadionie z liderem grupy pierwszej III ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1. Wystarczyła jednak chwila zagapienia po centrze z rzutu rożnego i goście strzelili zwycięskiego gola. Chwilę później sieradzanie mogli jeszcze wyrównać, lecz Kamil Pluta posłał piłkę nad poprzeczką i miejscowi przegrali ostatecznie 1:2.

W pierwszej połowie meczu bramek nie było, choć okazje mieli jedni i drudzy. W 54. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie, a Kamila Miazka strzałem z bliskiej odległości pokonał Damian Jaroń. Sieradzanie wyrównali po bramce Bartłomieja Krecichwosta z rzutu karnego podyktowanego za rękę jednego z graczy Pogoni w polu karnym. W 84 minucie Kręcichwost mógł podwyższyć na 2:1. Posłał jednak piłkę nad poprzeczką. Potem nastąpiły wydarzenia opisane na wstępie i Warta po raz drugi wiosną zeszła z boiska pokonana. W trzech meczach sieradzanie zdobyli zaledwie punkt i są coraz bliżej strefy spadkowej.

Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Kręcichwost 77-rzut karny – Damian Jaroń 54, Aleksander Gajgier 90

Warta: Miazek – Adamiak, Koncewicz-Żyłka, Jachno, Lis – Mielczarek (84′ Czyżewski), Ślesicki, Pietrzak, Koreeda (71′ Pluta) – Maćczak (71′ Oyedel Abdullahi), Kręcichwost