Oddala się II liga od GKS Bełchatów

Fatalnie rozpoczął w 2024 roku batalię o trzecioligowe punkty GKS Bełchatów. W trzech tegorocznych meczach drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka zdobyła zaledwie dwa punkty. W sobotnie popołudnie przegrała sensacyjnie na swoim boisku z Mławianką Mława 0:2 i była to pierwsza w tym sezonie porażka Brunatnych w meczu o punkty na GIEKSA Arenie.

Po remisie w poprzedniej kolejce w Elblągu z Concordią 1:1, bełchatowianie powinni zdobyć komplet punktów w starciu z Mławianką, aby nie stracić kontaktu z otwierającymi trzecioligową tabelę Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz Legią II Warszawa.

Pierwsza połowa sobotniego meczu goli nie przyniosła, ale już na samym początku drugiej Stanislav Hreben pokonał Leonida Otczenaszenkę. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zostali skarceni w 70. minucie. Po tym ciosie już się nie podnieśli i przegrali ostatecznie 0:2. Mają teraz na koncie 38 punktów, o sześć m,niej od wspomnianych drużyn z Grodziska i stolicy.

GKS Bełchatów – Mławianka Mława 0:2 (0:0)
Bramki: Stanislav Hreben 46, Jakub Tworek 70

GKS: Otczenaszenko – Bartosiak, Wójcik, Malec (46′ Karpiński), Wroński – Szymorek, Napołow (69′ Sarnik), Krasa, Holik (76′ Trzeboński) – Grzelak (69′ Skórecki), Zdybowicz.