Sensacja w Poświętnem

Wielki mecz rozegrali młodzi zawodnicy KS Poświętne występujący w piotrkowskiej klasie okręgowej „Michałowicz”. Na własnym boisku pokonali faworyzowany zespół Ceramiki Opoczno 3:1 (1:1). O wygranej gospodarzy zdecydowała druga połowa meczu.

W pierwszej połowie meczu częściej przy piłce byli faworyci z Opoczna jednak dobra gra obronna zespołu gospodarzy sprawiła, że nie dochodziło do sytuacji bramkowych. W 20 minucie spotkania goście przeprowadzili skuteczną akcję i objęli prowadzenie. W 29 minucie bramkarz Ceramiki popełnił błąd po którym Sebastian Kawecki zdobył wyrównującego gola. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga część meczu przebiegała w podobny sposób co I połowa. Zawodnicy Ceramiki dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych. Gospodarze starali się kontratakować i w 56 minucie popisali się znakomitą akcją. Do piłki zagranej za obrońców gości dopadł Krzysztof Nowak i pięknym lobem zdobył drugą bramkę dla Poświętnego. Po upływie czterech minut Damian Bartos strzałem głową zdobył trzeciego gola. Do końca spotkania pozostało 20 minut i zespół Ceramiki starał się odmienić losy spotkania. Piłkarze z Opoczna nie stworzyli groźnej sytuacji bo drużyna Poświętnego bardzo dobrze spisywała się w grze obronnej. Po ostatnim gwizdku arbitra zapanowała wielka radość w zespole gospodarzy. To największy sukces tej drużyny, która wspólnie trenuje dopiero nieco ponad dwa lata. Podziękowania i gratulacje nalężą się trenerowi Marcinowi Pogorzale pod okiem którego zespół czyni stałe postępy.

KS Poświętne – Ceramika Opoczno 3:1 (1:1)
Bramki: Sebastian Kawecki, Krzysztof Nowak, Damian Bartos
KS Poświętne: Damian Łaski – Paweł Stolarski, Jan Wenecki, Sylwester Krakowiak, Damian Bartos, Damian Dębowski, Adrian Dałek (78. Mateusz Bieniek) Adrian Wajszczyk, Michał Kacprzak (70. Filip Tulin), Sebastian Kawecki (79. Karol Błąkała), Krzysztof Nowak (80. Błażej Fiderek)
Trener: Marcin Pogorzała

Relacja: Andrzej Kowalski – prezes KS Poświętne