W Gidlach pobito sędziego

Tylko nieco ponad godzinę trwał mecz piotrkowskiej klasy B pomiędzy Vis Gidle a Świtem II Kamieńsk. Powodem przedwczesnego zakończenia były uderzenie sędziego przez zawodnika gospodarzy.

Z relacji Mirosława Kopra – prezesa Świtu Kamieńsk w 62. minucie meczu przy stanie 1:1 jeden z zawodników gospodarzy został ukarany czerwoną kartką. Niezadowolony z decyzji sędziego piłkarz uderzył sędziego.
Po całym zajściu arbiter zdecydował się zakończyć zawody.

Poczułęm się zagrożony i jedynym wyjściem było przerwanie meczu. W oczach niektórych zawodników z Gidel widziałem wściekłość. Schowałem się w szatni i dopiero pod eskortą policji opuściłem obiekt sportowy – relacjonuje arbiter zawodów Łukasz Gałwa.

Sprawą z pewnością zajmie się Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Należy się spodziewać surowej kary dla zawodnika Visu. Regulamin dyscyplinarny za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego przewiduje karę do 24 miesięcy dyskwalifikacji.