Bałucz stracił pozycję lidera

LUKS Bałucz przegrał na własnym boisku z KS Chojne 2:5 (2:0) w meczu 24. kolejki II grupy sieradzkiej klasy A. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, ale w drugiej dali sobie strzelić pięć bramek i przegrali. Oznacza to, że LUKS stracił pozycję lidera na rzecz LKS Paprotnia.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało porażki LUKS. Bałuczanie mieli wyraźną przewagę i pewnie prowadzili. Pierwszą bramkę strzelił w 32. minucie Dominik Gromada. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Ratajczyk. Po zmianie stron sytuacja diametralnie się zmieniła. Najpierw kontaktowego gola w 55. minucie zdobył Michał Goliński, a pięć minut później do wyrównania doprowadził Hubert Gołąbek. Goście poszli za ciosem i niecałe dziesięć minut później wyszli na prowadzenie. Tym razem Adriana Lipieca pokonał Łukasz Banasiak. Ten sam zawodnik podwyższył na 4:2 w 75. minucie, a końcowy rezultat w 85. minucie ustalił Michał Goliński.

LUKS Bałucz – KS Chojne 2:5 (2:0)
Bramki: Dominik Gromada 32, Jakub Ratajczyk 37 – Michał Goliński 55, 85,  Hubert Gołąbek 60, Łukasz Banasiak 68, 75

Bałucz: Adrian Lipiec – Krzysztof Ratajczyk, Michał Plusiewicz, Jakub Ratajczyk, Adam Dobrowolski, Grzegorz Taborowski, Michał Kowalczyk, Dominik Gromada, Damian Klocek, Tomasz Kaczyński, Damian Sztandor, Michał Smolnik, Karol Cichosz, Milan Krakowiak, Arkadiusz Waga, Seweryn Rychlik, Mateusz Wosik, Tomasz Adamczuk.

Chojne: Piotr Stachowiak – Łukasz Banasiak, Adam Sobielak, Łukasz Lamecki, Marcin Kamiński, Łukasz Czupryniak, Łukasz Frajtak, Tomasz Królikowski, Arkadiusz Banasiak, Michał Goliński, Hubert Gołąbek, Mateusz Śpiewak, Krzysztof Krawczyk, Mateusz Makowski, Wiktor Marciniak, Bartłomiej Makówka.

Źródło: Lech Kulma