Płyta chodnikowa na boisku

Interwencją policji zakończyły się B-klasowe derby gminy Gidle (okręg piotrkowski). Miejscowy VIS podejmował Wartę Pławno. Na boisku lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1. Niestety mecz został przerwany, a powodem było zachowanie kibiców z Pławna.

Oto opis zajść z protokołu meczowego:
/…/ W 60. minucie, w czasie gry, z sektora kibiców Warty Pławno na boisko wtargnęło trzech kibiców oraz został rzucony kawałek płyty chodnikowej. Upadł on na boisko w odległości około pięciu metrów od linii bocznej. Szybka i sprawa reakcje służb porządkowych zapobiegła wtargnięciu większej ilości kibiców. Na moją prośbę pan Zbigniew Śmigielski wezwał większe wsparcie policji. W dalszej części spotkania nastąpiła interwencja policji w sektorze kibiców gości. Zatrzymano kilka osób. Po meczu, podczas schodzenia zawodników do szatni na boisko wtargnęli kibice obu drużyn i w tym czasie doszło do przepychanki – opisuje sędzia spotkania Waldemar Markiewicz.

Sprawą zajmie się Wydział Dyscypliny OZPN Piotrków. – Przesłuchamy wszystkie zainteresowane strony. Jeśli to wszystko co opisał sędzie się potwierdzi to spodziewać należy się surowych kar. Nie było, nie ma i nie będzie pobłażania w naszym okręgu dla takich chuligańskich wybryków – powiedział prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa.