Start przegrał z Włókniarzem

Start Brzeziny przegrał z Włókniarzem Pabianice (I grupa łódzkiej klasy A) 1:2 (1:0) w swoim drugim meczu sparingowym tej zimy. Brzezinianie prowadzili w tym spotkaniu, ale w drugiej odsłonie dali sobie wydrzeć korzystny rezultat. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią CHKS w Łodzi przy ulicy Kosynierów Gdyńskich.

Spotkanie stało na niskim poziomie. Wszytko przez warunki atmosferyczne. Brzezinianie prowadzili po bramce Kamila Walczaka w 38. minucie. Po zmianie stron i fatalnych błędach Startu pabianiczanie zdołali doprowadzić do remisu, a chwilę później wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Piotr Urbaniak i Adrian Usiak. Swojego niezadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie ukrywał trener beniaminka IV ligi łódzkiej. – Zapomnieliśmy o założeniach taktycznych na to spotkanie. Obrońcy zagrali bardzo słabo, a wszystkim zawodnikom zdarzały się błędy taktyczne. Chciałem żeby zespół wybiegał czas jaki poszczególni zawodnicy spędzili na boisku. W drugiej połowie o straconych bramkach zadecydowały indywidualne błędy. Mam wielkie pretensje do zawodników, o to, że nie realizują założeń, o których mówimy od października – powiedział Łukasz Bartczak, trener Startu Brzeziny.

W sobotnim meczu wystąpiło aż sześciu zawodników testowanych w tym dwóch bramkarzy. Trener nie chciał zdradzić ich nazwisk, ale trzech z nich jest bardzo bliskich gry w Brzezinach. – Nie mogę powiedzieć żadnych szczegółów na temat sprawdzanych piłkarzy. Z sześciu testowanych graczy trzech chciałbym, aby u nas zostało. Dwóm damy jeszcze szansę. Podziękowaliśmy natomiast jednemu  z nich – zakończył szkoleniowiec Startu.

Start Brzeziny – Włókniarz Pabianice 1:2 (1:0)
Bramki: Kamil Walczak 38 – Piotr Urbaniak 60, Adrian Usiak 68

Start: Słowiński (30′ zawodnik testowany), (70′ zawodnik testowany) – Acela (46′ Swaczyna), Skołd (65′ zawodnik testowany), Pabiniak, Kaźmierczak (65′ Grzywacz) – Knera (46′ Nowak), zawodnik testowany (46′ Lindner), Grzywacz (46′ Szubert), zawodnik testowany (46′ Mikołajczyk) – Klimczak (46′ zawodnik testowany), Walczak (46′ Bernat).