Sokół przełamał fatalną serię

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki przełamali fatalną serię trzech porażek z rzędu i po raz pierwszy w tej rundzie sięgnęli po komplet punktów. Podopieczni Łukasza Wijaty pokonali na własnym boisku rezerwy Widzewa Łódź 2:1 (2:1).

Pierwsze minuty nie wskazywały na to, ze gospodarze zdołają zwyciężyć. Już w 12. minucie za sprawą Damiana Warchoła podopieczni Tomasza Kmiecika objęli prowadzenie. Od tego momentu aleksandrowianie ruszyli do ataku, aby odrobić niekorzystny rezultat. W 26. minucie do remisu doprowadził Łukasz Wojtczyk, a cztery minuty później bramkę dla zielono-białych z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Gajewski.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny miały swoje okazje, których nie wykorzystały. Ostatecznie Sokół zwyciężył 2:1 i zbliżył się w tabeli do łodzian na dwa punkty.

Sokół Aleksandrów – Widzew II Łódź 2:1 (2:1)
Bramki: Łukasz Wojtczyk 26, Bartłomiej Gajewski 30-karny – Damian Warchoł 12

Sokół: Ostrowski – Klepczarek, Woźniczak, Bierżyński, Golański – Gajewski, Osowski, Obi Uche (89 Marciszko), Pawlak – Łągiewczyk (76′ Zwoliński ż), Wojtczyk (65′ Gołuch).

Widzew II: Wlazłowski – Kozłowski, Kasperkiewicz, Perez, Płotka – Czapliński (46′ Idzikowski), Leimonas, Rozwandowicz (72′ Pankowski), Grube (46′ Bartłoszewski) – Warchoł, Melunović (46 Narożnik).