Kiereś: Bardzo ważne zwycięstwo

PGE GKS Bełchatów pokonał Olimpię Grudziądz 2:1 (1:1) w meczu 22. kolejki 1 ligi i wrócił na drugie miejsce w ligowej tabeli. Nic dziwnego, że szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny Kamil Kiereś był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Było to dobre spotkanie do oglądania zarówno dla kibiców na stadionie jak i dla widzów przed telewizorami. To było bardzo ważne zwycięstwo w bardzo ważnym momencie i chciałbym podkreślić, że na naszym boisku. To było ważne przełamanie, bo zbyt dużo punktów traciliśmy u siebie. Zwracaliśmy uwagę, by dążyć do tej wygranej, zapracować na nią, każdy z zawodników miał zadania do realizacji i choć nie uniknęliśmy błędów, to procentowo jestem z zespołu bardzo zadowolony. Zaczęliśmy dobrze, stwarzaliśmy sytuacji, spychaliśmy rywala na jego połowę a „dostaliśmy” bramkę w takim momencie, kiedy nie zasłużyliśmy na jej stratę. Ten gol na 8-10 minut podciął nam skrzydła i nie mogliśmy złapać takiego rytmu gry. Na szczęście pod koniec połowy wróciliśmy do naszej gry i zdobyliśmy bramkę wyrównującą. Konsekwentnie graliśmy drugą połowę, szkoda tylko, że nie podwyższyliśmy na 3:1 – powiedział po meczu szkoleniowiec gospodarzy.

Źródło: gksbelchatow.com