Dwa oblicza Pilicy Przedbórz

W rozegranym w Końskich meczu kontrolnym czwartoligowa Pilica Przedbórz zremisowała ze Świtem Kamieńsk (piotrkowska klasa okręgowa) 2:2 (1:0). Przedborzanie prowadzili już w tym pojedynku dwoma golami, ale po przerwie oddali inicjatywę rywalom i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Podopieczni Rafała Rabendy wyszli na prowadzenie po niecałych dwóch kwadransach gry za sprawą Dawida Lizińczyka. To trafienie przedzieliło przed przerwą oba zespoły. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do drugiej odsłony. Od mocnego uderzenia rozpoczęła Pilica, która po trafieniu Artura Kucharskiego w 47. minucie prowadziła 2:0. Od tego momentu inicjatywę przejęli rywale. Świt zdecydowanie ruszył do odrabiania strat i w 59. minucie kontaktowego gola strzelił Szymon Błachowicz. Ten sam piłkarz na szesnaście minut przed końcem doprowadził do remisu, który utrzymał się do końcowego gwizdka.

Pilica Przedbórz – Świt Kamieńsk 2:2 (1:0)
Bramki: Dawid Lizińczyk 28, Artur Kucharski 47 – Szymon Błachowicz 59, 74

Pilica: Krzyżostaniak – Lizińczyk, Jończyk, Bartkowiak, Mordak – Woźniak, Szymczyk, Stolarski, Kujawski – Janowski, Madej, na zmiany wchodzili: Nowakowski – Kucharski, Karasiński, Motyka, Kłobucki.