Dariusz Szymanek dał zwycięstwo

Spadkowicz z IV ligi łódzkiej Start Brzeziny przegrał na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Czajkowskiego w Łodzi z LKS Kwiatkowice (II grupa sieradzkiej klasy A) 0:1 (0:1) w swoim kolejnym meczu kontrolnym. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 28. minucie Dariusz Szymanek.

Pojedynek przez pierwsze pół godziny nie był porywający. Brzezinianie starali się grać wysokim pressingiem, a piłkarze z Kwiatkowic długo wymieniali podania i starali się wyprowadzać szybkie kontry. Dobrze w tym elemencie funkcjonowała brzezińska defensywa. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Na pierwszy strzał na bramkę trzeba było czekać do 28. minuty. Po uderzeniu głową Bartłomieja Przybyłowskiego piłka przeleciała obok bramki. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne z lewej strony boiska Kamil Szymanek zgrał piłkę głową do Dariusza Szymanka, a ten wykorzystując zawahanie Michała Jaworowskiego silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu piłkarze Startu ruszyli do odrabiania strat, ale nie udało się im przed przerwą strzelić wyrównującego gola.

Podopieczni trenera Damiana Gamusa mogli uczynić to po przerwie. W 48. minucie po wrzutce z rzutu rożnego w pole karne przez Kamila Walczaka i sporym zamieszaniu w obrębie szesnastki na bramkę strzelił Michał Lech, ale sytuację w porę wyjaśnili obrońcy LKS Kwiatkowice. W dalszej części pojedynku piłkarze z Kwiatkowic starali się kontrować, a brzezinianie co chwila przeprowadzali akcje ofensywne. Wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Start Brzeziny – LKS Kwiatkowice 0:1 (0:1)
Bramka:
Dariusz Szymanek 28

Start: Jaworowski – Poździej, Janowski, Orłowski – Szubert, Lech, Lindner, Surowiec, Matusiak – Przybylski, Walczak, na zmiany wchodzili: Pabiniak, Jedynak, Wojtaszek.

Kwiatkowice: M. Michalak (70′ Rychlik) – Antoniewski, Patora, J. Michalak, Ziółkowski – Shmidt, D. Szymanek, Adamczyk, Witczak – K .Szymanek, Przybyłowski.