Lider III ligi za silny dla Pelikana Łowicz

Nie było niespodzianki w rozegranym w sobotnie popołudnie meczu 28. kolejki grupy pierwszej III ligi, pomiędzy Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a Pelikanem Łowicz. Gospodarze spotkania, będący liderem tabeli, pewnie pokonali rywala 3:1 (2:1) i mają na koncie 60 punktów. Łowiczanie zgromadzili natomiast 46.

Gospodarze już w 7. minucie strzelili gola, ale nie zwalniali tempa i w 31. minucie Kamil Odolak podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą nadzieje fanów Pelikana na korzystny wynik odżyły, bowiem Szymon Sołtysiński zmusił do kapitulacji bramkarza miejscowych.

Po zmianie stron kibice obejrzeli tylko jednego gola, a jego autorem był Kamil Odolak. Ostatecznie Pogoń wygrała zasłużenie 3:1 i jest coraz bliżej awansu do II ligi. Dodamy, że była to ósma ligowa porażka łowiczan w tym sezonie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pelikan Łowicz 3:1 (2:1)
Bramki: Ołeksij Zinkevych 7, Kamil Odolak 31, 66 – Szymon Sołtysiński 45

Pelikan: Skrzypek – Winkler, Garnysz, Czeczko (69′ Woder), Pomianowski (46′ Łojszczyk) – Falkowski (57′ Grądzki), Woliński, Borkała, Sójka – Sołtysiński, Pawlicki (81′ Dziemidowicz).