Udany rewanż Omegi na Włókniarzu Zelów

Czwartoligowe derby powiatu bełchatowskiego dla Omegi Kleszczów. Drużyna trenera Dariusza Bratkowskiego pewnie pokonała na boisku w Łękińsku Włókniarza Zelów 3:1 (0:0) w spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej. Tym samym był to nieudany debiut trenerski dla Dawida Wnuka. Bramkarz Włókniarza nie może również być zadowolony ze swojego występu między słupkami.

Już w 4. minucie Włókniarz mógł prowadzić, ale Michał Pawelec nie wykorzystał wybornej sytuacji pod bramką Pawła Wiśniewskiego. Omega odpowiedziała akcją z 27. minuty. Błąd popełnił doświadczony stoper gości Piotr Golański i w sytuacji sam na sam z Dawidem Wnukiem znalazł się Bartosz Pieniążek. Nie wykorzystał jednak tej okazji. Przed przerwą prowadzenie mógł dać gospodarzom Krzysztof Kowalski, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga Omegi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Szaniec dobijając strzał Krzysztofa Kowalskiego. Chwilę później było już 2:0, a perfekcyjnie rzut wolny wykonał Krystian Pałczyński. Włókniarza dobił Robert Tomesz. Zdecydował się na strzał, a Wnuk przepuścił piłkę do bramki. W ostatniej akcji spotkania honorowego gola dla zelowian zdobył Mateusz Piesik.

Omega Kleszczów – Włókniarz Zelów 3:1 (0:0)
Bramki: Jakub Szaniec 63, Krystian Pałczyński 69, Robert Tomesz 75 – Mateusz Piesik 90

Omega: Paweł Wiśniewski – Zieliński, Pałyska (39′ Kuliberda ż), Michalak (72′ Szóstakiewicz), Ociepa (76′ Serafin) – Pieniążek (85′ Śpiewak), Krzysztof Kowalski, Paweł Kowalski, Szaniec (81′ Saternus), Roczek – Pałczyński

Włókniarz: Wnuk – Majsak, Golański, Bendkowski, Oborowski – Boczkiewicz ż (59′ Głowacki, 83′ Łucki), Majda (87′ Piesik), Jakub Dregier (78′ Raś), Kaliski ż (66′ Norbert Dregier), Pawelec – Maciejewski