ŁKS przypieczętował awans do Ekstraklasy

Po siedmiu latach ŁKS Łódź znów zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół Kazimierza Moskala na dwie kolejki przed końcem rozgrywek w I lidze przypieczętował awans wygrywając na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (2:0). Obie bramki dla łódzkiej drużyny strzelił Łukasz Sekulski. Tym samym ŁKS dołączył do Rakowa Częstochowa, który również wraca do piłkarskiej elity.

Łodzianie znali wynik spotkania GKS Katowice – Stal Mielec i wiedzieli, że tylko wygrana zapewni im powrót do Ekstraklasy. Ruszyli z animuszem na rywala i już w 6. minucie mogli zostać skontrowani. Kamil Jadach przegrał jednak pojedynek sam na sam z Michałem Kołbą. W odpowiedzi na bramkę gospodarzy uderzał Dani Ramirez. Jego strzał obronił jednak Grzegorz Drazik. W 28. minucie Łukasz Sekulski wykorzystał dośrodkowanie Ramireza i bramkarz GKS 1962 był bez szans. Po strzeleniu gola ŁKS złapał wiatr w żagle i jeszcze przed przerwą mógł zamknąć mecz. Z kilku sytuacji wykorzystał jednak tylko jedną. W roli głównej wystąpiła znów para Ramirez – Sekulski.

Trzy minuty po wznowieniu na 3:0 mógł podwyższyć Ramirez, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Ambitnie walczący gospodarze również mieli swoje szanse. Bez zarzutu spisywał się jednak Kołba. ŁKS miał również szczęście, gdyż po strzale Kamila Szymury piłka trafiła w słupek. W końcówce zaczęło się odliczanie, a po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wielka radość. Meczu nie dokończył Bartłomiej Kalinkowski, który w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę, ale nie miało to już większego znaczenia. ŁKS zagra znów w Ekstraklasie!

GKS 1962 Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Łukasz Sekulski 28, 45

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez (85′ Wolski), Kalinkowski ż, Piątek, Bielak, Bryła ż (70′ Łuczak) – Sekulski (88′ Kujawa)